از سند اجاره ای در چه مواردی میتوان استفاده کرد؟

اگر تابه حال از سند اجاره ای استفاده نکرده باشید باشید ممکن است برایتان سوال زیادی پیش بیاید. از جمله این سوال که از سند اجاره ای در چه مواردی میتوان استفاده کرد؟ از اسناد در موارد بسیار زیادی میتوان استفاده کرد. یکی از عمده موارد استفاده به عنوان وثیقه می باشد. نکته مهم این است که شما میتوانید از سند اجاره ای نیز به عنوان وثیقه استفاده کنید. در این مقاله تصمیم داریم سند اجاره ای را به طور کامل توضیح دهیم. همچنین موارد استفاده از آن را به طور کامل بررسی کنیم. پس تا انتهای این مطالب با ما همراه باشید.

 

تعریف و مفهوم سند

قبل از توضیح سند اجاره ای بد نیست بدانید اصلا سند چیست و چه کاربردی دارد؟ سند در مفهوم کلی آن عبارت است از هر نوشته ای که در مقام اقامه دعوا و طرح ادعا یا دفاع در قبال ادعای مطروحه قابل استناد باشد. نوشته ای که در اثبات اعمال حقوقی به کار می رود در صورتی “سند” است که به وسیله اشخاصی تنظیم و امضاء شود که در ایجاد آن اعمال اثر دارند. اطلاعات کسانی که عمل حقوقی را انجام نداده اند، اگر با نوشته ای اعلام شود، شهادتنامه است نه سند. پس توجه کنید سند را به طور کامل بشناسید.

سند اجاره ای
سند اجاره ای

تاریخچه سند

تنظیم سند از گذشته های بسیار دور مورد استفاده بوده است به طوری که حتی در زمان برده داری مالکیت برده ها به واسطه برگه هایی مشخص میشد که سند نام داشتند. در صورت خرید و فروش برده ای سندی دست نویس بین خودشان تنظیم میکردند و یا در صورت فروش زمین بین مالک جدید و مالم قدیمی سندی دست نویس تنظیم میشد. این گونه بود که از تاریخ درج شده مالکیت آن با فرد دوم محسوب میشد. اعتبار زیاد سند فقط مخصوص گذشته نیست و امروزه نیز سندها دارای اعتبار و ارزش بالایی هستند و بسیار کاربردهای مختلفی دارند. در حال حاضر و در عصر نوین اسناد همچنان اعتبار خود را حفظ کرده اند و مردم برای انجام مبادلات کالایی و مالی خود ناگزیر به امضای سندهای مختلف هستند.

 

سند اجاره ای چیست؟

اما برسیم به موضوع مهم و قابل بحث سند اجاره ای… سند اجاره ای چیست؟ از اسناد برای موارد زیادی استفاده میشود. ولی افرادی که خود سند ملکی ندارند فکر میکنند نمیتوانند از امکانات اسناد استفاده کنند. ولی برخی از این افراد خبر ندارند که میتوانند سند مورد نظر خود را اجاره کنند. در اینجور مواقع کارگشایی ها و مجموعه هایی هستند که به کمک این افراد می آیند. به این سند هایی که در ازای اجاره ی آنها و استفاده از مزایای قانونی آنها مبلغی پرداخت میکنید سند اجاره ای می گویند. این مبلغ نسبت به قیمت سند بسیار ناچیز است و برای افرادی که خود سند ندارند واقعا کارگشا است.

 

موارد استفاده از سند اجاره ای

همانطور که گفتیم سندها کاربردهای زیادی دارند از جمله اینکه میتوانند به عنوان وثیقه و ضامن کاربرد داشته باشد. در دادگاه ها، دادسراها و جهت آزادی زندانی ها از سند به عنوان وثیقه استفاده می کنند و در بانک ها جهت دریافت بانک و یا سرمایه آزاد به عنوان وثیقه و ضامن از سند ها استفاده می کنند. در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم

 

استفاده در دادسراها

استفاده از وثیقه در دادسراها بسیار رواج دارد. شما میتوانید از اسناد خود جهت آزادی زندانی و یا جلوگیری از بازداشت موقت استفاده کنید. افرادی که خود سند ندارند در این مواقع به مشکل میخورند. شما میتوانید برای تمام مشکلات دادسرا و دادگاهی خود از سند اجاره ای استفاده کنید.

 

استفاده در بانک ها

استفاده از اسناد جهت وثیقه فقط مختص دادگاه نیست. شما برای دریافت هرگونه وام و یا تسهیلات نیاز به سند دارید. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت وام و تسهیلات به لینک زیر مراجعه کنید.

وام و تسهیلات چه فرقی با هم دارند؟

افرادی که خود سند دارند میتوانند به راحتی جهت دریافت تسهیلات و وام های بانکی اقدام کنند. ولی افرادی که سند ندارند فکر می کنند که دیگر نمیتوانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند. ولی سخت در اشتباه هستند. برای این مواقع نیز میتوانید از سندهای اجاره استفاده کنید. پس یکی دیگر از موارد استفاده از سند اجاره ای جهت دریافت وام و تسهیلات بانکی می باشد.

موارد دیگر:

استفاده از سند جهت وثیقه در دادسراها و بانک ها مهم ترین مثال هایی بود که میتوان از موارد استفاده از سند اجاره ای زد. ولی تنها این موارد نیستند. شما میتوانید در انواعی از موقعیت ها اعم از دریافت نمایندگی (فروشگاه/دفاتر و مراکز دولتی یا خصوصی) و قرار داد های پیمانکاری ، گمرک ، رفع ممنوع الخروجی و… از سندهای اجاره ای استفاده کنید. استفاده از این سندها به راحتی باعث رفع مشکل شما می شود. دقت کنید که هدف از دریافت سند و یا افراد با فیش حقوقی به عنوان ضامن برای مراجع به دلیل ضمانت در اجرا تعهدات میباشد.

 

مجموعه اعتبارپرداز دارای سالها سابقه اجاره سندهای قانونی با پایین ترین قسمت در سراسر کشور است.
شما میتوانید برای هر زمان که نیاز به سند داشتید،سند مورد نظر را اجاره کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اجاره سند مجموعه اعتبارپرداز با شماره های ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴۱ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *