سند اجاره ای از سیر تا پیاز

سند اجاره ای می تواند برای افراد زیادی کاربرد داشته باشد . واژه سند اجاره ای در بین افراد جدیدا کاربرد زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به بررسی سند اجاره ای از سیر تا پیاز بپردازیم. پس اگر برای شما هم جالب است در خصوص سند اجاره ای اطلاعات مهم و کاربردی داشته باشید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا سند اجاره ای؟

روزانه امکانات و راه های زیادی برای تمامی افراد و برای رفع مشکلاتشان باز می شود. در دنیای امروزه خیلی کم پیش میاید که مشکلی داشته باشید ولی راهی برای رفع مشکل خود وجود نداشته باشد. یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای افراد ممکن است پیش بیاید گرفتار شدن در فضای پر پیچ و خم قضایی و دادگاه هاست.

اگر برای خودتان یا دوستانتان پیش آمده باشد حتما با مفاهیمی مانند وثیقه و سند جهت وثیقه برای آزادی موقت آشنا هستید. در حقیقت زمانی که محکومیت افراد اثبات نشده و صرفا متهم هستند می توانند با ارائه وثیقه به قیمت مشخصی که قاضی تعیین می کند به طور موقت آزاد شوند.

در این زمان افرادی نیز وجود دارند که خود دارای سند به ارزش تعیین شده نیستند. این افراد دو راه پیش رو خود دارند. یا بدون قرار دادن وثیقه در بازداشتگاه و سپس زندان بمانند تا زمانی که رای نهایی دادگاه مشخص شوند. راه دوم این است که به هر نحوی شده وثیقه ای جور کنند.

حتما شما هم مانند ما مطمئن هستید راه اول چندان عادلانه نیست. در حقیقت اصلا عادلانه نیست و حتی دور از انسانیت است. از طرفی هنگام دریافت وام و یا تسهیلات یکی از شروط اصلی و مهم دریافت وام داشتن وثیقه و ضمانت است. در دنیای امروزه داشتن سند و استفاده از تمامی مزایای آن می تواند به نفع تمام افراد تمام شود.

به همین دلیل است که افراد و موسسات زیادی هستند تا به این افراد کمک کنند. کار این موسسات اجاره سند است. یعنی ارتباطی بین افراد اجاره دهنده و افراد اجاره گیرنده سند های ملکی معتبر برقرار می کنند. شما می توانید با اجاره کردن سندی که خودتان ندارید تمامی مشکلات خود را به راحتی حل کنید و بدون دردسر از مزایای قانونی آن بهره مند شوید.

سند اجاره ای کلیدی است که بن بست های زندگی شما را باز می کند
سند اجاره ای کلیدی است که بن بست های زندگی شما را باز می کند

آیا سند اجاره ای معتبر است؟

کسی که به صورتی درگیر راه های پر پیچ و خم حقوقی هستند اصلا علاقه ندارند به دلیل دیگری نیز خود را در این مسیر درگیر کنند. به همین دلیل است که افراد زیادی سوال می کنند آیا سند اجاره ای معتبر است؟ برای اجاره سند مشکل قانونی وجود ندارد؟

در جواب تمامی سوال ها باید به شما اطمینان دهیم ارائه سند معتبر به دادگاه تنها مهم است. در دادگاه و دادسرا قاضی از شما سوال نمی کند آیا سند مال خودتان است یا مال دوست شما و یا اینکه آن را اجاره کرده اید. پس با خیال مطمئن باشید اجاره سند و ارائه سند اجاره ای به هیج عنوان کار غیر قانونی و خلاف شرع نیست.

سند ها یی که شما اجاره می کنید کاملا قانونی و معتبر هستند. این سند ها می توانند راه نجات شما و عزیزتان باشد. پس اگر مشکلتان قانون بودن یا نبودن سند های اجاره ای است، حالا می توانید با خیال راحت و آسودگی تمام به اجاره کردن سند و آزادی عزیزتان اقدام کنید.

سند اجاره برای چه گروهی از افراد کاربرد دارد؟

سندها از گذشته استفاده های زیادی داشته اند. به دلیل اعتبار بالای اسناد از زمان های دور تا امروز در موارد مختلفی مانند ضمانت ها و وثیقه ها استفاده می شوند. سند های اجاره ای نیز دارای اعتباری دقیقا مانند سند خودتان است.

پس مهم نیست شما به چه دلیل نیاز به سند دارید، در هر صورت سند اجاره ای برای شما کاربرد به خصوص دارد. یعنی مهم نیست شما در پی گرفتن وام به دنبال سند و ضامن هستید یا برای آزادی زندانی به وثیقه نیاز دارید. در هر صورت سند اجاره ای می تواند برای شما راه گشا باشد.

سند اجاره ای در چه مواردی ارائه می شود:

برای آزادی زندانی.

مرخصی زندانی.

برای افرادی که ممنوع الخروج شده اند.

برای زمان دریافت وام و تسهیلات

برای سرمایه آزاد

افرادی که از طرف تعزیرات برای آنان حکم صادر شده است.

برای افراد در مراحل دادگاه و دادسرا.

نحوه اقدام و مراحل تودیع وثیقه.

سند اجاره ای برای افراد زیادی کاربرد دارد.
سند اجاره ای برای افراد زیادی کاربرد دارد.

مراحل آزادی زندانی با سند اجاره ای

در این قسمت مراحل اجاره سند و تحویل به دادسرا جهت آزادی زندانی را بررسی می کنیم. شما می توانید با طی کردن مراحل زیر به آسانی عزیز خودتان را از زندان آزاد کرده و به آغوش خانواده بازگردانید.

در مرحله اول لازم است یکی از بستگان متهم که قصد اجاره سند را دارد با مراکز اجاره سند ارتباط گرفته و قرارداد اجاره سند را امضا کند.

پس از امضا قرارداد اجاره سند می تواند با در دست داشتن سند مورد نظر به نزد بازپرس و قاضی دادگاه رفته و سند ارزیابی شده را به بازپرس و یا قاضی ارائه دهد.

مرحله بعدی اخذ نامه نیابت است. به این صورت که فرد مورد نظر نامه نیابت را برای هر شهری که قرار است در آن وثیقه ارائه شود، اخذ می نمایند.

پس از دریافت نامه نیابت، باید با ارائه نامه مذکور در شهر مورد نظر دستور ارزیابی ملکی که سند ان را در دست دارد از مقام قضایی آن شهر بگیرد.

در این مرحله ملک مورد نظر توسط کارشناسان ارزیابی شده و ارزش گذاری می شود. در صورت تأیید ارزش ملک برابر با قرار وثیقه، دستور بازداشت سند را از مقام قضایی اخذ می کنند .

پس از تایید ارزش ملک با قرار وثیقه تعیین شده توسط قاضی یا بازپرس سند را  برای بازداشت به اداره ثبت اسناد محل می برند و آن را در بازداشت قرار می دهند.

مرحله آخر به صورت پست قضایی توسط اداره ثبت و اسناد به مرجع قضایی صادر می شود.

پس از انجام این مراحل زندانی طبق قرار وثیقه تا زمان دادگاه و اعلام محکومیت و یا تبرئه شدن آزاد می شود.

انواع سند برای شما موجود است

در قسمت های قبل به طور کامل با سند اجاره ای و نحوه کارکرد آن آشنا شدید. پس در ادامه اگر خودتان و یا نزدیکانتان به سند نیاز داشتند ولی نداشتند می توانید مجموعه اعتبارپرداز را معرفی کنید و از خدمات آن بهره مند شوید.

به شما این اطمینان را می دهیم فارغ از اینکه در کجای ایران هستید و از چه منطقه ای دنبال سند می گردید در مجموعه اعتبارپرداز برای شما سند وجود دارد. ما در این مجموعه انواع سند اجاره ای از قبیل اسناد ملکی با کاربری های مختلف مانند کاربری های مسکونی، کشاورزی و در قالب ویلا و آپارتمان از ارزش 100 میلیون تا میلیاردها تومن آمده داریم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اجاره سند تنها کافیست با شماره های  ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴۱ تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاورین ما به صورت شبانه روزی به سوالات شما پاسخ دهند و شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *