سرعت بخشیدن به فروش و اجاره ملک شما + 11 اصل مهم

تا به حال برایتان پیش آمه است که قصد فروش یا اجاره ملک خود را داشته باشید ولی این کار از تصور شما طولانی تر شود. اگر شما این مشکل را داشتید که مشتری مناسب خود را پیدا نکرده اید باید بگوییم شما تنها نیستید و این مشکل تنها مشکل شما نیست.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی جامع و کامل این موضوع بپردازیم. شما در این مقاله با نکاتی آشنا می شوید که به سرعت بخشیدن به فروش یا اجاره ملک شما کمک زیادی می کند . با ما تا انتهای این مقاله کاربردی و مهم همراه باشید.

عدم به فروش یا اجاره رفتن ملک

همانطور که می دانید یا تجربه کرده اید فرآیند خرید و فروش خانه و یا اجاره آن به صورت سنتی انجام می شد. سنتی بودن این فرآین یعنی این که مالک ملک به نزدیک ترین بنگاه مشاور املاک مراجعه می کرد و با ارائه مشخصات خانه خود ، ملک خود را جهت فروش و یا اجاره معرفی می کرد و سپس مشتریان از طریق مراجعه به بنگاه املاک مربوطه با همچنین ملکی آشنا می شدند و جهت بازدید از ملک مراجعه می کردند.

این کار معایب بی شماری داشت . یکی از مهم ترین معایب آن این بود که برخی مواقع زمان بسیار زیادی باید منتظر می ماندید تا ملک شما معامله شود و مشتری مورد نظرتان را پیدا کنید.

از طرفی وضعیت اقتصادی جامعه و رکود بازار  نیز از جمله دلایلی است که به طولانی تر شدن زمان فروش یا اجاره رفتن ملک شما کمک می کند. برخی از افراد هستند که زمان فروش رفتن یا اجاره رفتن ملکشان چندان برایشان اهمیت ندارد . در مقابل افرادی هستند که زمان برایشان بسیار مهم و پر اهمیت است. به طور مثال آن دسته از افرادی که نیاز مالی پیدا می‌ کنند یا برای مهاجرت و خرید خانه جدید اقدام می‌ کنند این زمان برایشان بسیار مهم و پر اهمیت می شود .

پس اگر شما هم به دنبال یافتن مسیر و راهی برای سرعت بخشیدن به معامله خود هستید و قصد ندارید از مسیر همیشگی و تکراری گذشته استفاده کنید در این مقاله با برخی از نکات آشنا می شوید و به شما کمک می کند ملک خود را با سرعت بالا تری معامله کنید.

اقدامات مهم در جهت سرعت بخشیدن به فروش و یا اجاره ملک

در قسمت قبلی گفتیم که برخی از افراد به دنبال فروش یا اجاره ملک خود هستند و برای این کار عجله زیادی دارند. در این قسمت از مقاله به ترتیب اصول مهمی را با هم بررسی می کنیم. شما با رعایت این اصول سرعت معامله ملک خود را چندین برابر خواهید کرد.

اصل شماره یک : قیمت گذاری اصولی برای سریع تر شدن فروش و اجاره ملک

پیشنهاد ما به شما این است که پیش از هر اقدامی جهت قیمت گذاری برای ملک خود ، تمام شرایط را در نظر بگیرید . پس از در نظر گرفتن تمام موارد یکی قیمت مناسب برای ملک خود تعیین کنید . این کار به نفع شما خواهد بود زیرا در مراحل بعد لازم نیست مجبور به تغییر قیمت شوید. دلیل آن هم این است که در این شرایط بسیاری از خریداران تصور می کنند شما فروشنده واقعی نیستید و ملک شما با سرعت پایین تری به فروش می رود.

از طرف دیگر شما باید توجه کنید اگر جای خریدار بودید از نظرتان قیمت ملک جهت فروش یا اجاره منصفانه است یا خیر؟

شما با رعایت این نکته بسیار ساده مسیر فروش یا اجاره ملک خود را بسیار هموار تر کرده اید و احتمال معامله را افزایش می دهید.

با قیمت گذاری منصفانه می توانید سرعت فروش و اجاره ملک خود را افزایش دهید.
با قیمت گذاری منصفانه می توانید سرعت فروش و اجاره ملک خود را افزایش دهید.

اصل شماره دو : زیبا سازی فضای داخل منزل جهت سرعت بخشیدن به فروش یا اجاره ملک

اصل قبلی در خصوص قیمت گذاری منصفانه بود که ممکن است رعایت کرده باشید ولی همچنان ملک شما معامله نمی شود . به همین دلیل به این نکته باید توجه کنید زیرا در برخی موارد رعایت این اصل کمک بسیار زیادی می کند .

فراموش نکنید فضای داخلی ملک شما باید به قدری زیبا و دل انگیز باشد که در لحظه اول ورود مشتری به ملک شما ، این تصور در او ایجاد شود که قرار است در این فضا زندگی کند .

اولین دیدار و اولین لحظه ورود بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است . به طور مثال دو ملک را با هم مقایسه می کنیم و شما این دو ملک را در ذهن خود تصور کنید . ملک اول فضای داخلی زیبایی دارد ، بوی خوشی از آن می آید، تمیز و مرتب است و همچنین نور خوبی در خانه وجود دارد. در مقابل ملک شماره دو وجود دارد که خانه ای تاریک است، بوس نامطبوعی از آن به مشام می رسید ، فضای داخل خانه شلوغ و نامرتب است .

اگر قرار باشد یکی از این دو ملک را معامله کنید انتخاب شما کدام است؟ دقیقا انتخاب مشتری ملک شما هم همین است. پس توجه کنید که در دید اول چه تصوری از ملک خود در ذهن مشتری می سازید.

حتی اگر ملکی در رقابت با ملک شما باشد که امکانات ملک شما را ندارد حتی قیمت شما منصفانه تر باشد ، ممکن است در این رقابت شما را پشت سر خود بگذارد. پس پیشنهاد ما این است که قبل از اقدام جهت فروش یا اجاره ملک خود دستی به سر و روی ملک بکشید .

اصل شماره سه : آشپزخانه قلب تپنده ملک

این اصل به شما می گویند در فضای داخلی خانه به آشپزخانه اهمیت فراتری بدهید ‌. به شما قول می دهیم با رعایت این اصل سرعت فروش یا اجاره ملک خود را چندین برابر سرعت ببخشید .

یک جمله معروف بین کارشناسان املاک وجود دارد که می گوید زمانی که شما اقدام به فروش یا اجاره ملک خود می کنید در حقیقت در حال معانله آشپزخانه خود هستید . از این جا اهمیت بالای آشپزخانه مشهود است .

پس توصیه ما به شما این است که اگر در آشپزخانه ملک شما مواردی وجود دارد که نیاز به تعمیر و تعویض دارند کوتاهی نکنید .

هرچقدر برای بهبود فضای ظاهری آشپزخانه مانند تعویض کابیت ها ، رنگ کردن آشپزخانه ، تعویض شیرآلات و تمامی این موارد هزینه کنید ، در حقیقت در حال سرمایه گذاری هستید و تمام این مبلغ به جیب شما برمی گردد .

اصل شماره چهار : استفاده از آگهی جذاب و مشتری پسند جهت سرعت بخشیدن به فروش و اجاره ملک

اگر برای معامله ملک خود عجله زیادی دارید از هیچ عملی نگذرید و هر کاری فکر می کنید برای این کار انجام دهید . به طور مثال یکی از گام های مهم فروش و اجاره سریع ملک این است که تنها به مشاور املاک های نزدیک خانه بسنده نکرده و یک آگهی جذاب و مشتری پسند آماده کنید و از آن جهت معرفی ملک خود استفاده کنید .

شما می توانید به سادگی و راحتی با یک آگهی جذاب و مخاطب پسند یک مشتری بالقوه را به یک مشتری بالفعل برای خود تبدیل کنید . این کار بسیار کمک کننده برای شما خواهد بود .

اگر برایتان سوال است که یک آگهی جذاب شامل چه مواردی است باید بگوییم شما در این آگهی لازم است از کلمات مناسب استفاده کنید همچنین شما باید ویژگی ‌های منحصر به فرد و خاص خانه خود را پیدا کرده و با استفاده از یک ادبیات جذاب آن را به خریدار انتقال دهید.

در این قسمت شما باید به تمام جزییات توجه کنید و تمام مواردی که احساس می کنید مزیت محسوب می شود و به شما کمک می کند در رقابت با حریفان پیروز شوید را در یک لیست یادداشت کنید .

به طور مثال اگر خانه شما مزیت ‌هایی همچون دسترسی آسان و نزدیکی به مراکز خرید را دارد یا در محله‌ ای واقع شده که از امنیت مناسبی برخوردار است و یا حتی نزدیکی به ایستگاه مترو ، اتوبوس و یا تاکسی را فراموش نکنید. سپس از این لیستی که ساختید مواردی که بیش از سایرین جالب توجه و با اهمیت هستند را جدا کنید و پس از آن با استفاده از یک متن جذاب آن را به گوش مشتری برسانید ، چرا که این موضوع یک گام شما را در سرعت بخشیدن به فروش یا اجاره ملک خود به جلو می ‌برد .

اصل شماره پنج : کمد های نیمه خالی

شاید این اصل در ابتدا برایتان نامفهوم باشد . اصلا نگران نباشید به طور کامل این اصل را نیز بررسی می کنیم و شما می توانید با رعایت این اصل سرعت فروش و اجاره ملک خود را افزایش دهید .

این اصل به دو موضوع مهم اشاره می کند و باید این دو موضوع را رعایت کنید . موضوع اول این است که باید در اولین فرصت در تمام فضای پرت و بالاستفاده ملک خود کمد دیواری بسازید . با این کار نه تنها فضای خانه شما یک دست دیده می شود ، بلکه فضای ذخیره سازی خانه هم که برای اغلب خریداران مهم است بیشتر به چشم بیاید . همانطور که اشاره کردیم وجود کمد دیواری زیاد و مناسب مزیت برای ملک شما محسوب می شود.

دومین موضوع که باید به آن توجه کنید و بدون آن که متوجه باشید به معامله ملک شما کمک می کند بحث فضای داخل کابیت ها و کمد دیواری هاست . شما باید سعی کنید داخل کمد ها و کابینت ‌های آشپزخانه را حتما مرتب نگه دارید و نصف بیشتر وسایلی را که دارید از آن خارج کنید تا بزرگتر و مرتب ‌تر به نظر برسند .

اصل شماره شش : بر طرف کردن ایرادات و عیب های ملک جهت سرعت بخشیدن به معامله

وجود ایرادات و مشکلات در تمامی ساختمان ها و ملک ها امری طبیعی است ، زیرا به مرور زمان این اتفاق می افتد . اما در کنار این موضوع باید یادآوری کنیم که فروش و اجاره ملک با به همراه عیب ها و ایرادات نیز بسیار کند تر و آهسته تر صورت می گیرد .

دلیل این موضوع هم بسیار واضح است . اولا مشتری به دنبال خرید یا اجاره ملک بدون عیب و ایراد است . به همین دلیل وجود هرگونه عیب و ایرادی موجب کند تر شدن روند معامله ملک شما خواهد شد.

دومین دلیل هم به قیمت و ارزش ملک دارای عیب و ایراد مربوط می شود. قطعا مالک ملک به دنبال فروش و یا اجاره ملک خود با قیمت بالاتری است ولی باید بدانید که وجود این ایرادات از ارزش ملک شما می کاهد .

پس اگر قصد فروش و یا اجاره ملک خود را دارید حتما باید خود را به جای مشتری قرار دهید و با نگاه یک مشتری به ملک خود نگاه کنید . به این ترتیب شما به راحتی می توانید ایرادات ملک خود را شناسایی کنید .

برای راحتی شما به چند مورد از ایرادات و عیوب ملک که در نگاه یک مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است ، را مثال می زنیم. به این موارد دقت کنید با ملک خود مقایسه کنید و اگر هر چند مورد از این لیست را در ملک خود مشاهده کردید در اولین فرصت اقدام به تعمیر و رفع عیوب بکنید .

  • خراب بودن شیرآلات
  • شکستگی در سرامیک ‌ها و کف پوش
  • قدیمی بودن درها
  • خراب بودن سیستم گرمایشی و سرمایشی ملک

توجه کنید کمبود امکانات اساسی نیز به همین اندازه می تواند ارزش خانه شما را تا حد زیادی کم ‌کند . حتی برای بهبود عیوب موجود در ساختمان می‌ توان اقدام به بازسازی خانه به خصوص در خانه ‌های قدیمی کرد و با حذف دکور های قدیمی آنها را با دکوراسیون جدید جایگزین کرد.

چرا که سن بالای یک بنا به اندازه کافی پوئن منفی برای فروش سریع ملک به شمار می ‌آید و اگر ظاهر آن نیز به روز نشده باشد ، در شرایط بدتری قرار خواهد گرفت و قطعا مشتری از دست خواهد رفت.

اصل شماره هفت : استفاده بهینه و درست از فضای مجازی برای سریع تر شدن فروش و اجاره ملک شخصی خود

در ابتدا مقاله به شما گفتیم که در گذشته معاملات ملک سنتی و بسیار سخت تر از زمان حال بوده است . در آن زمان تنها به مشاورین املاک آن منطقه دسترسی داشتید و قاعدتا مشتری های کمتری از وجود ملک شما با خیر می شدند. اما اکنون فرق کرده است .

این روز ها همه ما می‌ دانیم که استفاده از شبکه ‌های مجازی و تبلیغات در آن ها تا چه میزان موثر هستند . دلیل آن هم این است که در زمان حال استفاده از این فضا در حال افزایش است و روز به روز افراد بیشتری جهت انجام دادن کار های خود به فضای مجازی روی می آورند . پس یکی از بهترین راه ‌هایی که به اجاره سریع خانه کمک می‌ کند این است که به سراغ شبکه‌ های مجازی بروید .

توجه به نکات زیادی می تواند سرعت فروش و اجاره ملک شما را افزایش دهد.
توجه به نکات زیادی می تواند سرعت فروش و اجاره ملک شما را افزایش دهد.

اصلا این اصل را کوچک نشمارید و استفاده از فضای مجازی و کاربران آن را جدی بگیرید . این توصیه از طرف ماست . امروزه اگر شخصی قصد خرید و یا اجاره ملکی را داشته باشید در اولین مرحله و اولین اقدام به سراغ فضای مجازی رفته و به دنبال ملک مورد نظر خود می گردد.

به همین دلیل است که ما هر روزه شاهد ساخت اپلیکیشن ها و سایت هایی با همین هدف هستیم . صاحبان این برنامه ها متوجه نیاز افراد به همچنین فضایی شده اند و با روانه بازار کردن این برنامه ها کار شما را بسیار آسان کرده اند .

اصل شماره هشت : وقت گذاشتن برای مشتری ها

اگر واقعا قصد معامله ملک خود را دارید و می خواهید برای فروش یا اجاره ملک خود را معرفی کرده و قرار دهید باید به این موضوع توجه زیادی داشته باشید. لازم است بدانید امکان بازدید درستو به موقع از یک ملک شانس سریع تر معامله شدن آن را افزایش می دهد.

پس اگر خودتان در ملک ساکن هستید و یا مستاجر در آن ساکن هست حتما پیش از معرفی جهت فروش یا اجاره ملک خود به این موضوع رسیدگی کنید و با مستاجر خود هماهنگ باشید و پیش از تعیین زمان جهت بازدید مشتری به اطلاع مستاجر برسانید تا در محل حضور داشته باشند و مانعی برای بازدید مشتری وجود نداشته باشد .

فراموش نکنید شما در صورتی شانس بیشتری برای سریع تر فروش یا اجاره ملک خود دارید که مشتریان بیشتری ملک شما را بازدید کنند و هرچه تعداد درخواست ها برای ملک شما بالاتر باشد می توانید انتخاب های بیشتری داشته باشید .

پس بهتر است اگر واقعا قصد فروش یا اجاره ملک خود را دارید برای مدت معینی کار های خود را سبک ‌تر کنید تا وقت آزاد تری داشته باشید  به این ترتیب می توانید تا حد امکان بازدید را برای مشتریان آسان تر کرده و ملک خود را زودتر معامله کنید .

اصل شماره نه : نمای بیرونی ملک را فراموش نکنید

در قسمت های قبلی به شما توصیه هایی در خصوص فضای داخلی خانه به خصوص آشپزخانه داشتیم ، اما این به این معنا نیست که تنها فضای داخلی ملک با اهمیت است . فراموش نکنید مشتری پیش از مشاهده فضای داخلی ملک با فضای بیرونی آشنا می شود .

پس اگر تا امروز به نمای بیرونی ملک خود توجه نداشته باشید حالا کمی بیشتر توجه کنید و وقت صرف کنید . لازم است بدانید در نگاه یک مشتری وجود هرگونه آلودگی و کثیفی در فضای بیرونی ملک بسیار زننده است .

زمانی که در فضای بیرونی یک خانه باغچه ، مجسمه ، گل و گیاه ، نیمکت یا صندلی و غیره وجود داشته باشد ، همه این موارد و موارد های مشابه آن به فروش سریع ملک و اجاره ملک کمک قابل توجهی می‌ کند . پس این نکته هم پیش از هر گونه جهت فروش یا اجاره ملک خود در نظر بگیرید .

اصل شماره ده : استفاده از بنر فروش هم در اولویت کار خود قرار دهید

ممکن است شما هم با بنر های فروش فوری که هم به صورت حقیقی بر روی ملک نصب می شوند و هم به صورت مجازی که در شبکه های مجازی و در قسمت آگهی ها با فروش فوری علامت گذاری شده اند مواجه شده اید .  این بنر ها توجه های زیادی را به خود جلب می کند .

شما با انتشار و نصب این بنر ها می توانید سرعت فروش و اجاره ملک خود چندین برابر افزایش دهید. شما با این کار مشتریان زیادی را به سمت ملک خود راهنمایی می کنید و می توانید از بین این مشتری های بالقوه چندین مشتری بالفعل بسازید.

اما توجه کنید همانطور که در قسمت های قبلی هم گفتیم شما برای فروش و اجاره سریع ملک خود برای مشتریان وقت بگذارید و اگر شماره ای منتشر می کنید ، شماره ای باشد که در دسترس باشد و همیشه بتوانید به آن پاسخ دهید. در این مسیر هر چه بیشتر وقت بگذارید سریع تر نتیجه می گیرید.

اصل شماره یازده : به فصل نقل و انتقالات جهت سرعت بخشیدن به فروش یا اجاره ملک خود توجه کنید

در آخر این اصل را برای شما آورده ایم ، چون از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . به جرئت می توانیم به شما بگوییم یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل که موجب دیر تر فروش رفتن یا اجاره ملک شما و به تعویق افتادن آن می شود همین اصل است .

شما با انتخاب زمان و فصل نا مناسب می توانید بسیار کار خود را سخت کنید و زمان فروش یا اجاره ملک خود را به تعویق بندازید .

پس بهتر است برای انتخاب بهترین و مناسب ترین زمان ممکن برای فروش یا اجاره ملک خود با یک مشاور املاک حرفه‌ ای و متخصص در این زمینه مشورت کنید و بازار مسکن را در آن زمان مشخص ارزیابی کنید .

با توجه به فصل جابه جایی ها سرعت فروش و اجاره ملک خود را افزایش دهید.
با توجه به فصل جابه جایی ها سرعت فروش و اجاره ملک خود را افزایش دهید.

البته اگر بخواهیم به صورت کلی و بسیار ابتدایی بگوییم می توانیم بگوییم در حالت کلی که در تمام موقعیت ها و شهر ها و محله ها جواب می دهد این است که فصل بهار و تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و فراغت بیشتر مردم و داشتن وقت آزاد تر جهت انتخاب ملک و جا به جایی به آن ، از جمله زمان ‌های مناسب برای انجام معاملات ملکی می باشند و خریداران زیادی در این زمان وجود دارد.

شما می توانید از این فصل ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و با راهکار هایی که در قسمت های قبلی به آن اشاره کردیم در این بازار رقابتی با رقیب هایتان پیروز شوید و کمتر انتظار بکشید و زودتر به مقصود خود برسید .

در این مقابل برای افرادی که قصد خرید خانه را دارند نیز نکاتی وجود دارد که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید :

خرید خانه و بررسی جامع 10 نکته مهم هنگام آن

 

مجموعه اعتبارپرداز به جهت کمک به هموطنان عزیزمان و کارگشایی برای آن ها در مشکلات قانونی و مالی به وجود آمده است. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه اجاره سند و شرایط آن با شماره های  ۰۹۱۹۸۸۱۹۳۱۳ و ۰۲۱۶۶۰۵۳۵۴ تماس حاصل فرمایید . مشاوران و کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به شما هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *